НАБУ заявило про загрозу колапсу системи правосуддя України

Національне антикорупційне бюро України вважає, що підписання президентом України Закону №6232 призведе до колапсу в роботі НАБУ та інших органів досудового розслідування та паралізує систему правосуддя України.

Повідомляє сайт ЖИТО-МИР з посиланням на Новое время.

Крім того у НАБУ занепокоєні тим, що передача великої кількості проваджень відомству заблокує поточні розслідування щодо топ-корупціонерів, оскільки 200 детективів штату не встигатимуть їх опрацювати.

Відомство розкритикувало низку норм ухваленого Радою Закону Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів (№6232).

У НАБУ вважають неприпустимим запропоноване обрахування строків досудового розслідування з моменту внесення відомостей до ЄРДР, коли слідчий буде зобов’язаний закрити кримінальну справу у разі завершення встановлених строків, безвідносно чи розкритий злочин.

На думку відомства дані зміни призведуть до порушень прав заявників, потерпілих, цивільних позивачів, інтересів держави, адже не передбачають можливості поновлення досудового розслідування. За таких обставин, після закінчення строку досудового розслідування притягнути до кримінальної відповідальності особу, яка вчинила злочин, буде неможливим.

Крім цього, законопроектом запропоновано зміни, які, як вважають у НАБУ, створюватимуть надмірне навантаження на окремі судові установи за місцем реєстрації юридичної особи.

Також зазначається, що надання деяких функцій слідчим суддям виходить за межі компетенції судової гілки влади.

У НАБУ закликали допрацювати зміни до закону після проведення відповідних консультацій з усіма суб’єктами кримінального процесу.

ЧИТAЙТЕ ТAКOЖ НA СAЙТІ UATOPINFO-ВСІ НOВИНИ УКРAЇНИ:

 Жінкa зaстряглa у вікні, кoли викидaлa свoї фекaлії під чaс пoбaчення

Дивні сексуaльні прaктики – збoчення чи прирoдa?

Мужчинa изнaсилoвaл, a зaтем и убил свoю 3-недельную дoчь

Ревнивaя женa жестoкo нaкaзaлa любoвницу мужa, нaпихaв ей между нoг жгучий перец

Стрілянинa в Лaс-Вегaсі: Стівен Пaддoк встaнoвив кaмери у гoтелі (ВІДЕO)